..

Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet Sorgulamalar » Emeklilik Başvuru Sorgulama

:

Günümüz dünyasında yaşanmakta olan teknolojik gelişmeler neticesinde internet insanların yaşamları içerisinde kendine çok daha önem arz etmekte olan bir yer edinmiştir. Günümüz dünyasında internet üzerinde yer almakta olan olanak ve avantajlar insanların yaşamlarını çok daha kolay hale getirmektedir.

 

Bu neden ile ülkemizde de tıpkı tüm dünya genelinde olduğu gibi devlet kurumları internet üzerinde çok daha aktif bir rol üstlenmeye başlamıştır. İnternet üzerinde yer almakta olan devlet kurumları arasında en etkin olan devlet kurumu olan Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşların kurum ile ilgili olan işlemlerini internet üzerinden çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmesine olanak sağlamaktadır.

 

İnternet üzerinden vatandaşların hizmetine yeni sunulan uygulama ile artık vatandaşlar çalışma hayatlarının sonu olan emeklilik başvurularını internet üzerinden çok daha hızlı, kolay, güncel ve net olarak takip edebilmelerine olanak sağlamaktadır.

 

Vatandaşların internet üzerinden emeklilik başvurularının durumunu daha hızlı bir şekilde takip edebilmesi için kimlik numarası ve emeklilik için yapmış olduğu başvuru esnasında vermiş olduğu telefon numarası il e hızlı ve kolay bir şekilde emeklilik başvurusunun hangi durumda olduğunu güncel olarak takip edebilme olanağına sahip olabilmektedir.

 

Vatandaşlar internet üzerinde yer almakta olan bu emeklilik başvuru takip sistemi sayesinde emeklilik başvurularının durumunu, hangi yazışmaların yapılmakta olduğunu ve tahsis talep neticesini online olarak takip edebilme olanağına sahip olabilmektedir.

Emeklilik Başvuru Sorgulama Takip Sistemi Sorgulama Ekranına Giriş Yapmak İçin TIKLAYIN

 

2

Bir önceki yazımız olan E Haciz Sorgulama başlıklı makalemizde e-haciz sorgulama, haciz borcu nasıl ödenir ve haciz borcu ödemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

. .

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

1 Yorum

  1. musa kaya diyor ki:

    ben 0/0 60 raporumu emeklilik için vergï yoluyla ankaraya gitti 1.5 ay oldu ne aşamada ögrenebilirmiyiz bize bir yol gösterin slm


Warning: include(page-right.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/sgksor/public_html/wp-content/themes/portal/single.php on line 31

Warning: include(page-right.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/sgksor/public_html/wp-content/themes/portal/single.php on line 31

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'page-right.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/sgksor/public_html/wp-content/themes/portal/single.php on line 31