..

Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Haberler » 2014 Yılı Zamlı Memur Maaşları

:

Ağustos ayının başında Hükümet yetkilileri ile yetkili sendika olan Memur Sen konfederasyonu arasında toplu iş görüşmeleri başladı bu görüşmelere göre iki yıllık bir toplu iş sözleşmesi imzalandı Bu sözleşmeye göre memurların maaşlarına yansıyacak olan zam miktarı açıklandı.

emekli_banka_1-300x200
2014 ve 2015 yılları için yapılan bu görüşmede 2014 yılı için taban aylığında artış şeklinde yapılan brüt 175TL zam vergi kesintisi ve soyal güvenlik primi çıkarıldıktan sonra geriye 125 TL kalacak ve tüm memurların maaşlarındaki artış 125 TL şeklinde olacaktır.
Yılsonunda enflasyon oranı ne olursa olsun memur herhangi bir fark ödenmeyecektir. Bu zam ile birlikte en düşük memur maaşının 2014 yılında iki bin on TL’ye yükselecektir.

En yüksek devlet memuru olan ¼ derecesinde olan müsteşarların maaşı 2013 yılında 7694 TL iken 2014 yılında ise 7869 TL olacak.

¼ derecesinde olan uzman doktorun bugünkü maaşı 4043 iken 2014 yılında ise 4218 TL olacaktır.
Tabi daha sonrada bu maaşlardan vergi kesintisi ve sgk primi düşürülecektir.

Bir önceki yazımız olan SGK Yaşlılık Aylığı Alma başlıklı makalemizde sgk yaşlılık aylığı alma, sgk yaşlılık aylığı alma şartları ve yaşlılık aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.

. .

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:


Warning: include(page-right.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/sgksor/public_html/wp-content/themes/portal/single.php on line 31

Warning: include(page-right.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/sgksor/public_html/wp-content/themes/portal/single.php on line 31

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'page-right.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/sgksor/public_html/wp-content/themes/portal/single.php on line 31